Nie ma jeszcze tagów.
RSS Feed

POPULARNE

TAGI

ARCHIWUM

7 sposobów na wnętrze z charakterem


Poprawnie wykonane wnętrze to nie wszystko. Dziś wiele firm dwoi się i troi, żeby jak najlepiej pokazać światu osobowość swojej marki. To jeden z podstawowych elementów strategii marketingowych. Wyznacza kierunek komunikacji z klientem i jej kierunek. A ludzie? Ludzie mogą wyrazić swoją osobowość na wiele sposobów: ubiorem, fryzurą, postawą. ruchem... Komunikujemy się nie tylko za pomocą słów i gestów, ale także przy pomocy obrazów, dźwięków czy nawet otaczających nas przedmiotów. Jeden z naszych Inwestorów komunikuje się z gośćmi za pomocą... ryby.

Jak zaprojektować wnętrze z charakterem? Jak sprawić, żeby twój dom był dobrze zaprojektowany pod względem użytkowym - ergonomiczny, nowoczesny, piękny - ale przede wszystkim TWÓJ? Zapraszamy do naszego mini-poradnika o projektowaniu wnętrz z charakterem na przykładzie realizacji apartamentu dla Singla o wielu pasjach, które stały się dla nas punktem wyjścia do zabawy formą.

SPOSÓB 1.: ODKRYJ, CO CI W DUSZY GRA

Jako architekci uczący się całe życie jesteśmy na bieżąco z aktualnymi trendami we wnętrzach. Nie podążamy jednak ślepo za modą, lecz wyławiamy z aktualnego nurtu to, co będzie nadal świetnie wyglądało przez kolejne lata. Tak samo jak w branży modowej profesjonalista może doradzić najgorętsze materiały i dobrać elementy według kolorystyki i stylu. Ma wiedzę na temat wchodzących trendów i wykorzystywania najnowszych technologii. Jednak wszystko sprowadza się do tego, że to Ty musisz wiedzieć, w czym się dobrze czujesz. Projekt wnętrza powstaje razem z rozwojem Twoich zainteresowań i pasji. Wisienką na torcie Twojego mieszkania jest spersonalizowanie go właśnie pod Ciebie. To jak szycie na miarę. To zawsze przebije "masówkę".

Nasz Inwestor ceni sobie najwyższą jakość dźwięku do słuchania muzyki czy klimatycznego kina domowego. Ciekawym wyzwaniem było zaprojektowanie specjalnej szafki RTV. W efekcie otrzymano w pełni profesjonalną i elegancką zabudowę, która wypełnia lukę na rynku. Potężne głośniki "lubią" stać na ciężkich podstawach. Stabilna płyta nie przenosi drgań i zapewnia niezakłócony dźwięk. Wentylowana szafka sprawia, że urządzenia AV nie będą się przegrzewały. System inteligentnej wentylacji pozwala na monitorowanie temperatury nawet ze smartfona. Oprócz tego wewnętrzna wentylacja bezobsługowo pilnuje odpowiednich warunków. Kable schowano w specjalnych organizerach. Oczywiście nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy od razu nie wypuścili szafek w kilku wariantach: czarnym macie i błysku, białym macie i błysku oraz standy w betonie szarym, czarnym, białym i z dodatkiem prawdziwej rdzy.

SPOSÓB 2.: ZNAJ SWOJE PRIORYTETY

Co jest dla Ciebie ważne? Bez czego nie obejdziesz się w codziennym życiu? Wszystko zaczyna się od pustej kartki. Jaki będzie Twój punkt wyjścia? Niekiedy odpowiedzi są zaskakujące. Najlepiej pracuje się z Inwestorami, którzy wiedzą, czego chcą. W tym przypadku sprawa była jasna - mam upatrzoną najlepszą sofę na świecie! Aby dobrze umieścić ulubioną kanapę Inwestora, a jednocześnie zapewnić najwyższą jakość produktów i ergonomię użytkowania zaprojektowano szklany stolik kawowy robiony na specjalne zamówienie w Hucie. Dzięki temu idealnie pasuje wymiarami do zabudowy meblowej salonu i ma nowoczesny design.

Nie istnieje mieszkanie idealne dla każdego. Twoje wymagania może zaspokoić jedynie wnętrze projektowane pod indywidualne potrzeby użytkownika. Proces projektowy to czas, kiedy Inwestor poznaje się z Projektantem. Jeden mówi o swoich potrzebach, a drugi tłumaczy je na język architektury.

SPOSÓB 3.: WYEKSPONUJ SWOJE HOBBY

Nasz Inwestor uwielbia łowić ryby, gotować i zapraszać przyjaciół. Oczywistym było zatem, że jedną z pierwszych decyzji budowlanych będzie wyburzenie ścianki działowej między kuchnią a pokojem dziennym. Stworzono dużą przestrzeń do codziennego życia przy sercu domu. Łącznikiem dwóch stref jest ultracienki stół ze spieku kwarcowego wspierany na profilu z proszkowanej na czarno stali wyliczonej przez Konstruktora. Te 2 cm blatu są w stanie unieść dwie siedzące na nim osoby.

A o co chodzi z tą rybą? Ten umieszczony na końcu osi kompozycyjnej element to po prostu podświetlony LEDem RGB kształt wycięty obrabiarką CNC, za którą znajduje się materiał imitujący blask rybich łusek. Sam Inwestor nazywa ją żartobliwie Systemem Informowania Znajomych, którym w zależności od użytego koloru pokazuje swój nastrój zdalnie - dzięki tzw. "inteligentnej" instalacji sterowania oświetleniem i elektroniką. Na zdjęciu powyżej - niebieski neutralny nastrój.

Niezaprzeczalnie to efektowny gadżet, jednak my uważamy, że to coś więcej. To nie tylko coś, na czym fajnie zawiesić oko. To autorski symbol właściciela domu. Dzisiejsza technologia pozwala na tysiące przeróżnych wykończeń ścian - idąc od przeróżnej faktury tynków, przez mikrocementy i betony architektoniczne, aż po welurowe tapety lub winylowe okładziny i szeroką gamę fornirów. Chętnie to wykorzystujemy; jednak charakter wnętrza otrzymuje się poprzez wyrażenie własnej osobowości.

SPOSÓB 4.: ZDECYDUJ SIĘ NA ŚMIAŁY KROK

Nie bój się śmiałych rozwiązań, odważnej kolorystyki i kontrastów. Wszystko da się zrobić. W Twoim wnętrzu to Ty ustalasz zasady gry. Niewątpliwie to właśnie odwaga designu nadaje temu wnętrzu mocnego charakteru. Męskie wnętrze jest wyraziste i przebojowe.

Jednym z wyznaczników projektowych w sypialni było nowoczesne lewitujące łóżko. Wymiary i punkty podparcia zostały przeliczone przez konstruktora. Dobrano materiały, wyliczono wymiary i okazało się, że Inwestor może mieć takie łóżko około 3 razy taniej, niż ze sklepu. A do tego robione indywidualnie dla Niego. Dodatkowo uwolnienie dolnej przestrzeni umożliwia sprzątanie podłogi iRobotom, np. popularnej Roombie.

Sypialnia to królestwo minimalizmu, dzięki któremu z łatwością czyste, surowe powierzchnie pozwolą uporządkować myśli zebrane z całego dnia. Kompozycja tych trzech kolorów: bieli ścian, czerni zabudowy meblowej i szarości puchatej wykładziny otulającej wysunięte z pościeli stopy to harmonijna przestrzeń dla jasności umysłu.

Widzicie betonowy element zabudowy korytarza na drugim planie? To specjalny system ruchomych półek znajdujących się tuż przy drzwiach wejściowych. Jest się tam miejsce na klucze i stacja ładowania telefonu bez kabelków - indukcyjnie. Ten betonowy blok można wprawić w ruch za pomocą lekkiego dotknięcia dłonią. Półkę można obracać 360* i ukryć leżące tam przedmioty.

SPOSÓB 5.: DBAJ O SIEBIE NAJLEPIEJ

W centrum każdego projektu stawiamy człowieka i jego potrzeby. To, co masz do przekazania światu musi przetrwać w nienagannej kondycji jak najdłużej. Niezależnie od stylu, jaki preferujesz i klimatu, jaki chcesz uzyskać, najważniejsze jest Twoje zdrowie. Chociaż piękna architektura jest godna podziwu, dla nas zawsze użyteczność jest ponad formą. Jeżeli masz ograniczony budżet, skup się na tym, co jest priorytetem.

W zdrowym ciele zdrowy duch. Mieszkanie ma być Twoją oazą spokoju i bezpiecznym schronieniem w szalonym świecie. Zadbaj o to, żeby znalazły się w nim najlepsze warunki do zamieszkania. Jednym z najważniejszych czynników poprawiających nastrój i kondycję psychofizyczną jest jakość powietrza.

O zastosowanej tutaj w projekcie w pełni zautomatyzowanej, luksusowej zielonej ścianie pisaliśmy już tutaj. Oprócz systemu nawilżania i oczyszczania środowiska pełni też funkcję estetyczną. Zieleń upiększa wnętrze, uspokaja, wycisza zmysły. Jest niesamowicie efektowna, a w takim wydaniu dodaje w salonie element zaskoczenia i luksusu. W zależności od osobistych upodobań strefa z roślinnością może być większa lub mniejsza. W tym w pełni zautomatyzowanym systemie światła i wody na uwadze trzeba mieć jedynie przycinanie - w tych idealnych warunkach rośliny rosną jak szalone. Nie raz ich szybki rozkwit wprowadził w zachwyt wracającego z urlopu Inwestora!

SPOSÓB 6.: POBAW SIĘ ŚWIATŁEM

Zabawa światłem to doskonały sposób na wydobycie odpowiedniego klimatu we wnętrzu. Decydujesz, co Twoim zdaniem jest warte podkreślenia. Wspaniale prezentują się podświetlone wystawy pucharów, gadżety, kieliszki w barze i elementy meblowe. Kilka umiejętnie rozmieszczonych źródeł światła potrafi zmienić zwykłą łazienkę w luksusowe centrum domowego SPA. Niesłychane wartości zdrowotne ma tzw. chromoterapia z wykorzystaniem LEDów RGB. Dobrze dobrane natężenie oświetlenia potrafi wydobyć z materiałów wykończeniowych to, co najlepsze. Wyraźnie pokaże fakturę tkanin, usłojenia drewna, wypukłości forniru czy porowatości betonu architektonicznego. Liniowe światło LED świetnie sprawdzi się w podświetleniu zabudów meblowych i zasłon.

Patrząc na oświetlenie niestandardowo można je traktować jako drogowskaz lub wskazówki, których konkretne miejsce ustala się w celu osiągnięcia planowanego efektu: łatwej komunikacji, podkreślenia elementów czy ekspozycji tego, co dla Ciebie ważne.

NA KONIEC SPOSÓB 7.

Teoretycznie już wszystko wiesz, ale nadal masz mętlik w głowie? Ogrom poradników w internecie z początku zmotywował cię do działania, a teraz zapał opadł i został tylko wielki chaos? Jak to ugryźć tak, żeby było dobrze? I czy to będzie w ogóle do siebie pasowało? Boisz się zmarnować czas, wolisz oddać projekt w ręce profesjonalistów?

Na koniec przedstawiamy GRATISOWY 7 SPOSÓB - przyjdź do nas na konsultacje osobiście lub online :) Uwielbiamy tworzyć wnętrza z charakterem. Nie tworzymy taśmowo projektów, lecz do każdego podchodzimy w sposób unikatowy i niepowtarzalny. Pomożemy Ci przejść przez cały proces projektowo-wykonawczy i dzięki nam zobaczysz, że zabawa formą we wnętrzu może dawać wiele radości i satysfakcji.

#projektwnętrza #wnętrze #wnętrzezcharakterem #osobowośćwewnętrzu #customprojekt #wnętrzezpasją #wnętrzezhobby #nowoczesnewnętrze #dobreoświetlenie #oświetleniedownętrza #nowoczesne #inteligentna #oświetlenie #ciemne #konstrasty

  • Facebook - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
  • Pinterest - Black Circle

Wszystkie materiały zamieszczone na stronie są własnością 1989 sp. z.o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone.