Nie ma jeszcze tagów.
RSS Feed

POPULARNE

TAGI

ARCHIWUM

Kulkowo i Bobo Cafe - nowa przestrzeń dla dziecka


Co zrobić z dzieckiem w Centrum handlowym?

Galerie handlowe od jakiegoś czasu starają się o miano miejsc przyjaznych maluchom, wprowadzając do swoich wnętrz place zabaw dla dzieci. Projekt Bobo Cafe proponuje nową odsłonę jednego z nich - Kulkowa w Galerii Krakowskiej, poszerzając profil działalności o przestrzeń przeznaczoną na zabawę, organizację zajęć edukacyjnych dla dzieci oraz kawiarnię.

Oferta placu zabaw Kulkowo

Każdy rodzic dba o to, aby jego dziecko spędzało czas aktywnie, zdobywając nowe umiejętności. Wyposażenie przestrzeni Kulkowa zapewnia wprowadzanie różnorodnych, cyklicznych zajęć, kształtujących umysł oraz sprawność fizyczną naszych pociech. W tym celu w centrum umieszczono okrągły stolik, przy których będą odbywały się różne warsztaty m. in. plastyczne i rzeźbiarskie. Jednak po chwilach koncentracji powinien nadejść czas na wesołą zabawę, dlatego główną część przestrzeni Kulkowa zajmuje tzw. „mrowisko”, czyli wielopoziomowy labirynt, na końcu którego znalazła się zjeżdżalnia, prowadząca do uwielbianego przez wszystkich maluchów basenu z gąbkami i zapewniająca miękkie lądowanie. Pomysł na “mrowisko” zrodził się z chęci nadania przestrzeni zabawowej nowoczesnej formy, będącej wyrazem nowego spojrzenia na popularne tory przeszkód, którymi dzieci powoli się nudzą. Z kolei wokół basenu z gąbkami znalazła się ścianka wspinaczkowa, umożliwiająca organizację sekcji wspinaczkowej dla najmłodszych. W Kulkowie czekają na dzieci także inne atrakcje. Pochodzący ze Śląska projektanci sięgnęli do wspomnień ze swojego dzieciństwa, kiedy bawili się na tzw. “młynie” - jednej z największych atrakcji Wesołego Miasteczka w Chorzowie. Stąd przy wejściu do Kulkowa umieszczono formę przypominającą kultową karuzelę.

Idea kawiarni Bobo Cafe

Kiedy dzieci wesoło się bawią, dorośli mogą spędzić czas w pobliskiej kawiarni Bobo Cafe. Dla tych, którzy chcą podglądać swoje pociechy, przeznaczono ladę barową z widokiem na plac zabaw. Z drugiej strony czas, w którym dziecko uczestniczy w animacjach, można spędzić odpoczywając na pobliskiej antresoli, popijając kawę i rozmawiając ze znajomymi. Zaś gdy po intensywnej zabawie nasze maluchy są głodne, w kawiarni czekają na nie naleśniki oraz inne zdrowe i smaczne przekąski. W celu zapewnienia poczucia intymności niektóre ze stolików umieszczono w formach przypominających w kształcie domki, znajdujące się w okolicy szyby galerii, czyli w miejscu, z którego rozpościera się piękny widok na krakowski Plac Jana Nowaka – Jeziorańskiego. Tym samym Bobo Cafe staje się atrakcyjnym miejscem nie tylko dla rodzin z dziećmi, ale dla każdego kto ma ochotę napić się kawy i skosztować pysznego deseru, relaksując się w miłym otoczeniu. Żeby zwiększyć komfort gości odwiedzających kawiarnię, zwrócono szczególną uwagę na kwestię wygody foteli. Ponad to oparte na jednym module stoliki umożliwiają ich dowolną konfigurację, co jest niezwykle przydatne podczas organizacji urodzin dla dzieci czy też innych zorganizowanych wydarzeń.

Charakter obydwu przestrzeni określa powtarzający się motyw koła, materiał sklejki, miękkie, przyjemne materiały tapicerskie oraz kolorystyka oparta w głównej mierze na odcieniach błękitu i żółci. W zamierzeniu inwestorów główną pozycją w menu Bobo Cafe, oprócz dobrej kawy, mają być naleśniki, stąd w stylistyce wnętrza można zauważyć inspiracje klimatem francuskich kawiarni.

Kulkowo w nowej odsłonie jest czymś więcej niż tylko zwykłym placem zabaw w galerii handlowej. Jest miejscem, które proponuje interesujące formy spędzania czasu dla najmłodszych, jednocześnie dbając o zapewnienie wolnego czasu rodzicom.

#wnętrze #design #interior #dladzieci #kawiarnia #kulkowo #BoboCafe #centrumhandlowe #kawa #restauracja

  • Facebook - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
  • Pinterest - Black Circle

Wszystkie materiały zamieszczone na stronie są własnością 1989 sp. z.o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone.