Nie ma jeszcze tagów.
RSS Feed

POPULARNE

TAGI

ARCHIWUM

Powiew Skandynawii - remodeling mieszkania


Ideą skandynawskiego designu jest projektowanie funkcjonalnych i odpowiednio doświetlonych przestrzeni w połączeniu z wykorzystaniem naturalnych materiałów. Meble znajdujące się w takich wnętrzach powinny być lekkie, proste w formie i przede wszystkim wygodne. W kolorystyce dominuje biel, często przełamywana akcentem kolorystycznym z palety zarówno barw ciepłych, jak i chłodnych. Takie wnętrza są jednocześnie nowoczesne i przytulne, przez co wiele osób przebywając w nich czuje się komfortowo.

Remodeling mieszkania utrzymanego w skandynawskiej stylistyce zakładał wykonanie niewielkiej przebudowy, w wyniku której salon został powiększony, zaś kuchnię przeniesiono w miejsce dawnego pokoju, przez co uzyskała ona częściowe otwarcie na strefę dzienną. Interesującym zabiegiem jest zatarcie granicy pomiędzy pomieszczeniami, poprzez płynne i nieagresywne przejście płytek w posadzkę drewnianą.

Integracja obu pomieszczeń jest dyskretna, blat roboczy w kuchni pozostaje niewidoczny z perspektywy osób przebywających w przestrzeni dziennej. Taki zabieg umożliwia swobodne przygotowywanie posiłków, ponieważ ewentualny nieporządek nikomu nie przeszkadza. Tym samym jest to idealne rozwiązanie przede wszystkim dla miłośników gotowania. W kuchni przewidziano sporą ilość miejsca na przechowywanie, co zdecydowanie podnosi komfort jej użytkowania.

Wnętrze zostało zaprojektowane z myślą o osobach, które cenią sobie wspólne spędzanie czasu w gronie rodziny i przyjaciół. W związku z tym w centrum przestronnego salonu umieszczono wygodny narożnik, umożliwiający relaks w zaciszu kina domowego. W jego pobliżu znalazł się obszerny stół, zachęcający do wspólnego biesiadowania. Strefę przeznaczoną na przechowywanie stanowi modułowy regał, zakończony zamkniętą szafą, którym zagospodarowano całość jednej ze ścian. Co istotne, pomiędzy przestrzenią dzienną a sypialniami umieszczono barierę akustyczna w postaci szklanej przegrody, dzieląc mieszkanie na dwie strefy: głośną i cichą.

Charakter wnętrza współgra ze skandynawską stylistyką przede wszystkim poprzez jasną kolorystykę (podkreśloną światłem, wpadającym do wnętrza przez obszerne okna) w połączeniu z drewnem umieszczonym w posadzce, na fragmencie sufitu w salonie oraz w wykończeniu strefy kuchennej. Akcenty kolorystyczne ożywiające wnętrze stanowią błękity i żółcienie, wykorzystane w tapicerkach mebli. Meble zostały zaprojektowane w oparciu o funkcjonalność, będącą wynikową jak najprostszej, geometrycznej formy.

Remodeling wnętrza oparty na stworzeniu przestrzeni, która łączy w sobie strefę kuchni i wypoczynku, wpływa pozytywnie na zaciskanie relacji międzyludzkich zarówno w życiu rodzinnym, jak i w gronie przyjaciół.

#wnętrze #design #skandynawski #interior #mieszkanie #apartment #rearanżacja #biel

  • Facebook - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
  • Pinterest - Black Circle

Wszystkie materiały zamieszczone na stronie są własnością 1989 sp. z.o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone.